4.10.22 gościliśmy uczniów VII a, klasy ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku. Młodzież zwiedziła wystawę batików w Galerii Zakładka oraz zapoznała się z historią Szkoły oraz z postacią prof. Zbigniewa Religi. Zapowiedzieli,że wrócą do nas po zakończeniu średniej szkoły.

 

Wrażenia z wizyty

4 października cała nasza klasa udała się wycieczkę do Olsztyna. Jednym z punktów naszej wyprawy była wizyta w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi. Zaprosiła nas sama pani Dyrektor Jolanta Kłoczewska. Po wspaniałym i obfitym obiedzie w stołówce internatu, pani Dyrektor zaprosiła nas do biblioteki, gdzie opowiedziała nam o historii szkoły oraz przybliżyła postać profesora Religi.
Jakież było nasze zdziwienie gdy pani Dyrektor, dowiedziawszy się, że są wśród nas uczniowie z Ukrainy, zwróciła się do nich w ich ojczystym języku i poprowadziła swą prelekcję w dwóch językach. W bibliotece mogliśmy również podziwiać prace pani Elżbiety Suchowieckiej wykonane nieznaną nam wcześniej techniką batiku.
Następnie pani Dyrektor zaprosiła nas na zwiedzanie szkoły. Sale, w których uczą się słuchacze, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Obejrzeliśmy m.in. pomieszczenie do zajęć stomatologicznych, pokój szpitalny z fantomami i salę do farmakognozji. Pani Dyrektor pozwalała nam dotknąć różnych przyrządów i wyjaśniała do czego służą (lub służyły kiedyś). Było to dla nas niesamowite doświadczenie i wspaniała lekcja.
Jesteśmy wdzięczni pani Dyrektor Jolancie Kłoczewskiej za tak ciepłe przyjęcie, poświęcenie nam swojego czasu i wzbogacenie nas o nową wiedzę. Dziękujemy!
Niektórzy z nas już planują dalszą edukację w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content