4.10.22 gościliśmy uczniów VII a, klasy ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku. Młodzież zwiedziła wystawę batików w Galerii Zakładka oraz zapoznała się z historią Szkoły oraz z postacią prof. Zbigniewa Religi. Zapowiedzieli,że wrócą do nas po zakończeniu średniej szkoły.

 

Wrażenia z wizyty

4 października cała nasza klasa udała się wycieczkę do Olsztyna. Jednym z punktów naszej wyprawy była wizyta w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi. Zaprosiła nas sama pani Dyrektor Jolanta Kłoczewska. Po wspaniałym i obfitym obiedzie w stołówce internatu, pani Dyrektor zaprosiła nas do biblioteki, gdzie opowiedziała nam o historii szkoły oraz przybliżyła postać profesora Religi.
Jakież było nasze zdziwienie gdy pani Dyrektor, dowiedziawszy się, że są wśród nas uczniowie z Ukrainy, zwróciła się do nich w ich ojczystym języku i poprowadziła swą prelekcję w dwóch językach. W bibliotece mogliśmy również podziwiać prace pani Elżbiety Suchowieckiej wykonane nieznaną nam wcześniej techniką batiku.
Następnie pani Dyrektor zaprosiła nas na zwiedzanie szkoły. Sale, w których uczą się słuchacze, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Obejrzeliśmy m.in. pomieszczenie do zajęć stomatologicznych, pokój szpitalny z fantomami i salę do farmakognozji. Pani Dyrektor pozwalała nam dotknąć różnych przyrządów i wyjaśniała do czego służą (lub służyły kiedyś). Było to dla nas niesamowite doświadczenie i wspaniała lekcja.
Jesteśmy wdzięczni pani Dyrektor Jolancie Kłoczewskiej za tak ciepłe przyjęcie, poświęcenie nam swojego czasu i wzbogacenie nas o nową wiedzę. Dziękujemy!
Niektórzy z nas już planują dalszą edukację w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

YouTube
Instagram
Skip to content