Galeria Zakładka obchodzi 15-lecie działalności

 

 

W Galerii Zakładka Biblioteki Internatu Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi odbył się dzisiaj (19.02) finisaż wystawy prac ceramicznych autorstwa Alicji Borsiak-Śleszyńskiej. Wystawę można było oglądać od 4 lutego bieżącego roku.

Alicja Borsiak-Śleszyńska (urodzona w 1982 roku w Olsztynie) dyplom z malarstwa obroniła w 2008 roku w pracowni prof. Stanisława Andrzejewskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Łodzi na kierunku Arteterapia u prof. Wiesława Karolaka.
Artystka pracuje jako arteterapeuta. Od 2000 roku prowadzi pracownię ceramiczną LuArt w Rusi pod Olsztynem, prowadzi również warsztaty ceramiczne z elementami arteterapii. Jest wielokrotną stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Poza pasją do ceramiki rozwija także tę do pieczenia słodkości – jest autorką książki „Z miłości do słodkości” z przepisami na wypieki bezglutenowe.

Tworzy patery, obrazy ceramiczne inspirowane światem baśni i przyrody Warmii. W jej dorobku artystycznym znajdziemy także ceramiczne instalacje performatywne oraz wypały plenerowe z pieca RAKU. W swoich pracach wykorzystuje rozmaite techniki dekoracyjne, graficzne, ilustracyjne, litografię i technikę mishima. olsztyn24
Wystawa malarstwa i batiku Elżbiety Suchowieckiej pt. “Wakacyjne obrazy”
YouTube
Instagram
Skip to content