Galeria Zakładka obchodzi 15-lecie działalności

 

 

W Galerii Zakładka Biblioteki Internatu Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi odbył się dzisiaj (19.02) finisaż wystawy prac ceramicznych autorstwa Alicji Borsiak-Śleszyńskiej. Wystawę można było oglądać od 4 lutego bieżącego roku.

Alicja Borsiak-Śleszyńska (urodzona w 1982 roku w Olsztynie) dyplom z malarstwa obroniła w 2008 roku w pracowni prof. Stanisława Andrzejewskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Łodzi na kierunku Arteterapia u prof. Wiesława Karolaka.
Artystka pracuje jako arteterapeuta. Od 2000 roku prowadzi pracownię ceramiczną LuArt w Rusi pod Olsztynem, prowadzi również warsztaty ceramiczne z elementami arteterapii. Jest wielokrotną stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Poza pasją do ceramiki rozwija także tę do pieczenia słodkości – jest autorką książki „Z miłości do słodkości” z przepisami na wypieki bezglutenowe.

Tworzy patery, obrazy ceramiczne inspirowane światem baśni i przyrody Warmii. W jej dorobku artystycznym znajdziemy także ceramiczne instalacje performatywne oraz wypały plenerowe z pieca RAKU. W swoich pracach wykorzystuje rozmaite techniki dekoracyjne, graficzne, ilustracyjne, litografię i technikę mishima. olsztyn24
Wystawa malarstwa i batiku Elżbiety Suchowieckiej pt. “Wakacyjne obrazy”

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content