Odpowiednia pozycja, akcja resuscytacyjna czy wezwanie pomocy – to czynności z zakresu pomocy przedmedycznej, które do końca lutego opanuje 160 pracowników Starostwa Powiatowego w Olsztynie, czyli cała załoga urzędu. Druga tura szkoleń dla 50 urzędników odbyła się  (20.02) w sali sesyjnej starostwa.


Pomysł przeszkolenia wszystkich urzędników Starostwa Powiatowego w Olsztynie to kolejna wspólna akcja urzędu ze Szkołą Policealną im. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

– Jest to drugie z cyklu spotkanie, na którym uczniowie z kierunku ratownik medyczny uczą pracowników starostwa jak reagować szybko w sytuacji zagrożenia życia czy też zdrowia – wyjaśnia Jolanta Kłoczewska, dyrektor olsztyńskiego „Medyka” – To spotkanie jest kontynuacją zajęć, które prowadzimy we współpracy z wydziałem zarządzania kryzysowego starostwa. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy nauczanie pierwszej pomocy w szkołach, dla kórych organem prowadzącym jest starostwo. Ten cykl już zamknęliśmy, a ponieważ cieszył się on dużym zainteresowaniem, to władze powiatu postanowiły uzbroić w takie umiejętności także swoich pracowników.

Link

YouTube
Instagram
Skip to content