Mieszcząca się w bibliotece Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi Galeria „Zakładka” od dzisiaj (13.10) eksponuje wykonane w technice batiku prace Elżbiety Suchowieckiej. Artystka za pomocą wosku i kąpieli w barwniku przeniosła na tkaninę kilkanaście fotografii z rodzinnego albumu, wykonane w XX wieku na Podkarpaciu i w Elblągu.

Elżbieta Suchowiecka to emerytowana bibliotekarka z obecnej Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi. Była też pomysłodawczynią Galerii „Zakładka”. Obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” działającego przy MOK w Olsztynie.

Malarstwem zajmuje się od 1999 roku. Pracuje w kilku technikach malarskich: w oleju, akrylu i batiku, ale również próbuje akwareli i rysunku. Wiedzę o malarstwie zgłębia biorąc udział w licznych plenerach malarskich oraz zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Centrum Sztuk Wizualnych działające w MOK w Olsztynie. Zasady rysunku poznawała w pracowni dra Adama Cieślaka, a od 12 lat doskonali się w technice batiku pod kierunkiem dr Iwony Bolińskiej-Walendzik.

Ulubione tematy Elżbiety Suchowieckiej to pejzaże, sceny rodzajowe, martwa natura, kompozycje kwiatowe, motywy taneczne i architektura.

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content