Mieszcząca się w bibliotece Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi Galeria „Zakładka” od dzisiaj (13.10) eksponuje wykonane w technice batiku prace Elżbiety Suchowieckiej. Artystka za pomocą wosku i kąpieli w barwniku przeniosła na tkaninę kilkanaście fotografii z rodzinnego albumu, wykonane w XX wieku na Podkarpaciu i w Elblągu.

Elżbieta Suchowiecka to emerytowana bibliotekarka z obecnej Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi. Była też pomysłodawczynią Galerii „Zakładka”. Obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” działającego przy MOK w Olsztynie.

Malarstwem zajmuje się od 1999 roku. Pracuje w kilku technikach malarskich: w oleju, akrylu i batiku, ale również próbuje akwareli i rysunku. Wiedzę o malarstwie zgłębia biorąc udział w licznych plenerach malarskich oraz zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Centrum Sztuk Wizualnych działające w MOK w Olsztynie. Zasady rysunku poznawała w pracowni dra Adama Cieślaka, a od 12 lat doskonali się w technice batiku pod kierunkiem dr Iwony Bolińskiej-Walendzik.

Ulubione tematy Elżbiety Suchowieckiej to pejzaże, sceny rodzajowe, martwa natura, kompozycje kwiatowe, motywy taneczne i architektura.

YouTube
Instagram
Skip to content