Instruktorzy i instruktorki harcerstwa z Hufca Warmińskiego ZHP im. Ryszarda Knosały w

i Nowy Rok. Tegoroczna „wigilia” odbyła się dzisiaj (20.12) w sali udostępnionej harcerzom przez strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie.Olsztynie co roku gromadzą się na przedświątecznym spotkaniu, by podsumować kończący się rok, wspomnieć o planach na następne 12 miesięcy, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia

Spotkanie jak zwykle poprowadziła harcmistrz Ewa Dyrda, komendant Hufca Warmińskiego. Mówiła o wydarzeniach mijającego roku, który dla hufca był rokiem szczególnym, bo jubileuszowym, a w związku z tym zadań i wydarzeń w kalendarzu było znacznie więcej niz zwykle. W krótkim sprawozdaniu pani komendant było też trochę informacji o zmianach personalnych, organizacyjnych i funkcjonalnych, jakie zaszły w ostatnim czasie i zachodzić będą niebawem w hufcu. Mowa była też o wyzwaniach jakie stoją przed harcerzami w nadchodzącym 2013 roku.

W spotkaniu, oprócz każdy instruktorskiej hufca, uczestniczyli też członkowie Rady Przyjaciół Harcerstwa Hufca Warmińskiego, z jej przewodniczącą Małgorzatą Bogdanowicz-Bartnikowską (na co dzień wiceprezydent Olsztyna) na czele. Były też osoby, które jakkolwiek harcerskiego munduru nie noszą, nie są też formalnie członkami Rady Przyjaciół Harcerstwa, ale do grona przyjaciół Hufca Warmińskiego ZHP niewątpliwie się zaliczają, jak chociażby Jolanta Kłoczewska, dyrektor Szkoły Policealnej im. Profesora Zbigniewa Religi. Ale prawdziwą furorę na spotkaniu robiła 1,5-roczna Maja, córka harcerskiego małżeństwa. Widać było, że Maja harcerstwo „wyssała z mlekiem matki”, co podkreślał jeszcze mini mundurek i husta harcerska, w których Maja pojawiła się na wigilijnym spotkaniu.

Artykuł Olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content