Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu olszyńskiego uczą się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia prowadzą adepci ratownictwa medycznego z Policealnej Szkoły im. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

Jak poinformował Jacek Niedźwiecki z olsztyńskiego starostwa, jako pierwsi przywracania oddechu czy układania osoby poszkodowanej w tzw. pozycji bezpiecznej uczyli się uczniowie zespołu szkół w Dobrym Mieście.

Artykuł onet

Podczas dwugodzinnych lekcji przyszli ratownicy medyczni uczą młodych ludzi, jak ratować życie poszkodowanym. Używają do tego fantomów i specjalistycznego sprzętu medycznego, m.in. defibrylatorów. Ratownicy podpowiadają także uczniom, w jaki sposób prowadzić rozmowę telefoniczną z dyspozytorem pogotowia ratunkowego i jak wykonywać jego polecenia ratując poszkodowanego.

Według uczniów zajęcia praktyczne prowadzone przez przyszłych ratowników medycznych sprawiają, że lepiej przyswaja się zdobyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

ProjektPierwsza pomoc przedmedyczna w szkołach powiatu olsztyńskiego” to wspólna inicjatywa olsztyńskiego starostwa oraz Szkoły Policealnej im. Zbigniewa Religi w Olsztynie, która szkoli profesjonalnych ratowników medycznych.

Szkolenia obejmą 300 uczniów z Dobrego Miasta, Olsztynka, Biskupca i Smolajn. Zajęcia będą odbywać się do grudnia. Kolejna tura praktycznych lekcji zaplanowana jest na wiosnę 2013 roku

YouTube
Instagram
Skip to content