Zdobycie umiejętności wykraczających poza podstawę programową w zakresie masażu leczniczego, zwiększających konkurencyjność techników masażystów na rynku pracy, to cel zorganizowanej dzisiaj (10.04) w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie III Konferencji warsztatowej pod hasłem „Masaż – między zawodem a pasją”. W konferencji wzięło udział blisko 100 osób, zarówno uczniów szkół policealnych na kierunku technik masażysta, jak i masażystów pracujących już w zawodzie. Wśród uczestników konferencji byli nie tylko uczniowie i absolwenci olsztyńskiego „Medyka”, ale także bliźniaczych szkół w Elblągu, Ełku, Giżycku oraz Bydgoszczy i Łomży.

– Dziesięć lat temu, gdy zaczynaliśmy inwestować w naszych uczniów i pozyskiwać środki unijne na zajęcia pozalekcyjne, wymyśliliśmy dla masażystów takie szkolenia, które wykraczały poza podstawę programową, a były bardzo „chodliwe” na tzw. rynku pracy i drogie, jeśli chodzi o koszty kształcenia – mówi Jolanta Kłoczewska, dyrektor Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. – Te zajęcia, często bardzo specjalistyczne, dawały szansę i preferencje w zatrudnianiu naszych absolwentów, bo potrafili coś więcej niż wynikało z podstawy programowej. Pomyśleliśmy sobie, że dobrze by było takimi umiejętnościami dzielić się z naszymi absolwentami. I w tym celu, cztery lata zorganizowaliśmy pierwszą konferencję warsztatową. Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania. Okazało się, że „trafiliśmy w punkt”. Do zdobywanych na naszych konferencjach umiejętności trzeba samemu dochodzić latami.

Naturalną konsekwencją zainteresowania specjalistycznymi warsztatami w „Medyku” były kolejne konferencje warsztatowe. Nowych umiejętności uczyli na nich nie tylko zaproszeni na konferencje specjaliści, ale także nauczyciele olsztyńskiej szkoły, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Ich umiejętności znacząco wykraczają poza obowiązującą dla techników masażu podstawę programową.

olsztyn24

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content