Zdobycie umiejętności wykraczających poza podstawę programową w zakresie masażu leczniczego, zwiększających konkurencyjność techników masażystów na rynku pracy, to cel zorganizowanej dzisiaj (10.04) w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie III Konferencji warsztatowej pod hasłem „Masaż – między zawodem a pasją”. W konferencji wzięło udział blisko 100 osób, zarówno uczniów szkół policealnych na kierunku technik masażysta, jak i masażystów pracujących już w zawodzie. Wśród uczestników konferencji byli nie tylko uczniowie i absolwenci olsztyńskiego „Medyka”, ale także bliźniaczych szkół w Elblągu, Ełku, Giżycku oraz Bydgoszczy i Łomży.

– Dziesięć lat temu, gdy zaczynaliśmy inwestować w naszych uczniów i pozyskiwać środki unijne na zajęcia pozalekcyjne, wymyśliliśmy dla masażystów takie szkolenia, które wykraczały poza podstawę programową, a były bardzo „chodliwe” na tzw. rynku pracy i drogie, jeśli chodzi o koszty kształcenia – mówi Jolanta Kłoczewska, dyrektor Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. – Te zajęcia, często bardzo specjalistyczne, dawały szansę i preferencje w zatrudnianiu naszych absolwentów, bo potrafili coś więcej niż wynikało z podstawy programowej. Pomyśleliśmy sobie, że dobrze by było takimi umiejętnościami dzielić się z naszymi absolwentami. I w tym celu, cztery lata zorganizowaliśmy pierwszą konferencję warsztatową. Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania. Okazało się, że „trafiliśmy w punkt”. Do zdobywanych na naszych konferencjach umiejętności trzeba samemu dochodzić latami.

Naturalną konsekwencją zainteresowania specjalistycznymi warsztatami w „Medyku” były kolejne konferencje warsztatowe. Nowych umiejętności uczyli na nich nie tylko zaproszeni na konferencje specjaliści, ale także nauczyciele olsztyńskiej szkoły, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Ich umiejętności znacząco wykraczają poza obowiązującą dla techników masażu podstawę programową.

olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content