W poniedziałkowy (8.10) wieczór w auli Internatu Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie dyrektor szkoły Jolanta Kłoczewska powitała gości, którzy przybyli na spektakl w ramach V edycji Teatru przy Stoliku. Tym razem aktorzy olsztyńskiego Teatru Jaracza przygotowali sztukę angielskiego autora „Rewanż”.

Profesjonalnego wprowadzenia w meandry sztuki dokonała Elżbieta Lenkiewicz (autorka projektu Teatr przy Stoliku). Brawurowa interpretacja sztuki w wykonaniu olsztyńskich aktorów: Ewy Pałuskiej-Szozdy i Pawła Parczewskiego zachwyciła publiczność.

Po spektaklu, gromkich oklaskach, wręczeniu upominków, nastąpiła niezwykle wzruszająca chwila – przekazanie obrazów, które powstały na plenerze malarskim na terenie Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. Autorki prac, Elżbieta Suchowiecka i Danuta Michałowicz przekazały na ręce dyrektora szkoły dwa obrazy przedstawiające szkołę i internat. W miłej atmosferze uczestniczący w spotkaniu Członkowie Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” gromkimi oklaskami wyrazili swoją wdzięczność za niezwykłą życzliwość i miłe przyjęcie w „Medyku” podczas pleneru.

olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content