Pierwszego marca 2020 roku minie dokładnie 70 lat od uruchomienia w Olsztynie szkoły o profilu medyczno-społecznym, której działalność kontynuuje obecna Szkoła Policealna im. Prof. Zbigniewa Religi. Popularny „Medyk” nie zapomina o swojej historii i już dzisiaj (9.10) uroczystą galą w szkolnych murach rozpoczął obchody jubileuszu.

W wypełnionej po brzegi szkolnej sali sportowej, obok uczniów i nauczycieli zasiedli m.in. posłowie Anna Wasilewska, Janusz Cichoń i Paweł Papke. Nie zabrakło marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz członka zarządu województwa Sylwii Jaskulskiej i Bernadetty Hordejuk – przewodniczącej sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego (samorząd województwa jest organem założycielskim szkoły) oraz przedstawicieli lokalnych samorządów w osobach Andrzeja Abako – starosty olsztyńskiego, Ewy Kaliszuk – wiceprezydenta Miasta i Roberta Szewczyka – przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna. Do Olsztyna przyjechały też delegacje dwóch innych szkół w kraju noszących imię prof. Zbigniewa Religi. Gościem honorowym uroczystości była córka Zbigniewa Religi – Małgorzata Religa.

Na sali obecny był również pacjent prof. Religi – Jarosław Cyrynger, reprezentujący Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. Prof. Religi, dr Jan Sarna – dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionego zarówno z prof. Religą, jak i olsztyńskim „Medykiem” Stowarzyszenia Lotników Polskich. Bardzo licznie na uroczystość przybyli również przyjaciele szkoły z Olsztyna.

olsztyn24

TV Kopernik

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content