Pierwszego marca 2020 roku minie dokładnie 70 lat od uruchomienia w Olsztynie szkoły o profilu medyczno-społecznym, której działalność kontynuuje obecna Szkoła Policealna im. Prof. Zbigniewa Religi. Popularny „Medyk” nie zapomina o swojej historii i już dzisiaj (9.10) uroczystą galą w szkolnych murach rozpoczął obchody jubileuszu.

W wypełnionej po brzegi szkolnej sali sportowej, obok uczniów i nauczycieli zasiedli m.in. posłowie Anna Wasilewska, Janusz Cichoń i Paweł Papke. Nie zabrakło marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz członka zarządu województwa Sylwii Jaskulskiej i Bernadetty Hordejuk – przewodniczącej sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego (samorząd województwa jest organem założycielskim szkoły) oraz przedstawicieli lokalnych samorządów w osobach Andrzeja Abako – starosty olsztyńskiego, Ewy Kaliszuk – wiceprezydenta Miasta i Roberta Szewczyka – przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna. Do Olsztyna przyjechały też delegacje dwóch innych szkół w kraju noszących imię prof. Zbigniewa Religi. Gościem honorowym uroczystości była córka Zbigniewa Religi – Małgorzata Religa.

Na sali obecny był również pacjent prof. Religi – Jarosław Cyrynger, reprezentujący Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. Prof. Religi, dr Jan Sarna – dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionego zarówno z prof. Religą, jak i olsztyńskim „Medykiem” Stowarzyszenia Lotników Polskich. Bardzo licznie na uroczystość przybyli również przyjaciele szkoły z Olsztyna.

olsztyn24

TV Kopernik

YouTube
Instagram
Skip to content