• Zawód: podolog
  • Czas trwania nauki: 2 lata (4 semestry)
  • Piękne i zadbane stopy są marzeniem wielu osób. Jednak pamiętajmy, że to nie tylko względy estetyczne ale i zdrowotne, czyli dbanie o ich kondycje. Leczmy wszelkie zmiany w obrębie stóp, a to przyniesie nam ulgę i powrót do bardziej mobilnego życia.
  • Celem nauki jest zdobycie wiedzy w zakresie schorzeń stóp i paznokci, problemów stopy cukrzycowej, a także zdobycie umiejętności praktycznych z zakresu: ortez, klamer korygujących , obsługi specjalistycznego sprzętu. To zdobędziesz na Pracowni pielęgnacji stóp i paznokci; Pracowni podologicznej diabetyków, Pracowni podologii stóp, Pracowni podologii stóp u dzieci, Pracowni zabiegów fizjoterapeutycznych .

Podolog to pośrednik pomiędzy pacjentem a lekarzem, dlatego w programie nauki są także przedmioty medyczne : Posługiwanie się wiedzą z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, Posługiwanie się wiedzą z zakresu farmakologii i kosmetyki, Teoretyczne podstawy wiedzy z zakresu diabetologii, Charakteryzowanie procesów patologicznych i chorób, Edukacja i profilaktyka w podologii oraz promocja zdrowia, Udzielanie pierwszej pomocy w zagrożeniach zdrowia i życia

 

  • Przedmioty nauczania: wprowadzenie do świadczeń usług w zakresie podologii, diagnozowanie problemów i potrzeb człowieka, wykonywanie badań i zabiegów w podologii, praktyka zawodowa.
  • Absolwenci Kończąc ten kierunek możesz podjąć pracę: swoim gabinecie, sanatoriach, salonach urody, gabinetach pedicure, hospicjach i domach opieki społecznej, pracowniach ortopedycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, gabinetach stopy cukrzycowej, placówkach rehabilitacyjnych
  • Warunki rekrutacji: świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • Internat: Dla uczniów naszej szkoły zapewniamy miejsce w naszym Internacie

 

  • Dodatkowych informacji udziela sekretariat szkoły w godz. 8.00 – 14.30

 

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content