Szkoła Policealna im. Prof. Zbigniewa Religi zorganizowała akcję charytatywną pod hasłem „Pomóżmy Sylwii – ruch z sensem”. Celem akcji było zebranie środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej od pięciu lat Sylwi – krewnej jednej z nauczycielek „Medyka”.

Pięć lat temu, szesnastoletnia wówczas Sylwia, podczas kąpieli w Bałtyku została porwana przez falę. Pod wodą przebywała dwadzieścia minut. Z powodu niedotlenienia mózgu doszło do komplikacji zdrowotnych, Sylwia jest niepełnosprawna i potrzebuje naszej pomocy – wyjaśnia Anna Stachura, nauczycielka Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi, odpowiedzialna za organizację dzisiejszej imprezy. – Zdecydowaliśmy się na zebranie plastikowych zakrętek do butelek PET, które potem zostaną sprzedane, a pieniądze przeznaczone na zakup specjalnej dostawki do wózka inwalidzkiego.

Wsparcia uczniom „Medyka” udzieliły olsztyńskie studia fitness, które przygotowały program dzisiejszej imprezy oraz fanty na loterię fantową. W loterii mógł wziąć każdy, kto dostarczył organizotorom 20 platikowych nakrętek. Ponadto w programie imprezy znalazła się zumba, trening funkcjonalny, pokazy szermierki, tanca i kettelbell. Zainteresowani mogli także wziąć udział w spacerze z kijkami (nordic walking).

Olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content