Mało znana w Olsztynie warszawska Fundacja Szansa dla Niewidomych świętuje jubileusz 20-lecia działalności. Jednym z miast, w którym fundacja prowadzi działalność w ramach tzw. tyflopunktu jest Olsztyn. Stąd jedna z jubileuszowych uroczystości odbyła się dzisiaj (23.01) w Olsztynie, w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Fundacja została założona w 1992 roku przez niewidomych informatyków i ich widzących przyjaciół. Pomaga osobom, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei, tym, którzy muszą nauczyć się żyć ze swoją niepełnosprawnością.

– Jesteśmy instytucją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy – mówią członkowie fundacji. – Nasi podopieczni uczestniczą w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują od nas podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji. Na organizowanych przez nas konferencjach mogą poznawać rozwiązania techniczne pomagające w pracy, szkole i w domu. Z kolei widzący mogą tam zrozumieć niewidomych, ich świat dźwięku i dotyku.

olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content