2014 roku Szkołę Policealną im. Prof. Zbigniewa Religi opuścili ostatni absolwenci kierunku „ratownictwo medyczne”. Popularny „Medyk” nie zapomina jednak o wieloletnich tradycjach i organizuje dla uczniów szkół średnich z Warmii i Mazur Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły Policealnej. Dzisiaj (19.04) przy ul. Mariańskiej 3A w Olsztynie odbyła się trzecia edycja tych mistrzostw.

Do rywalizacji stanęło 11 czteroosobowych zespołów reprezentujących:

» Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie
» Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie
» Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach
» Zespół Szkół Samochodowych im. por. A. m. Bocheńskiego w Olsztynie
» III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie (2 zespoły)
» Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim
» Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy w Lidzbarku Warmińskim
» I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie
» Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie XIV Liceum Ogólnokształcące
» Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie.

Uczestnicy mistrzostw musieli sobie poradzić z sześcioma zdarzeniami związanymi z zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego, jakie zdarzają się w życiu codziennym. Organizatorzy mistrzostw zaaranżowali więc katastrofę drogową, utonięcie w wannie, poparzenie twarzy, zatrucie gazem, wypadek w kuchni i utratę funkcji życiowych przez dziecko. W przygotowanie i przeprowadzenie scenek zaangażowali się nauczyciele i „Medyka”, którzy nie tylko wystąpili w roli pozorantów, ale także wykonali sugestywne makijaże „ofiar”

Po podsumowaniu punktów zdobytych podczas wykonywania poszczególnych zadań okazało się, że najlepiej wypadł zespół reprezentujący Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie. Na drugim miejscu miejscu w mistrzostwach uplasowała się drużyna nr 2 z III LO w Olsztynie, która wyprzedziła swoich kolegów ze szkoły – drużynę nr 1.

Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który był także patronem honorowym III Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content