W ponad 28 tys. polskich szkół uczniowie odebrali dzisiaj (19.06) świadectwa ukończenia kolejnych klas. W tym gronie znalazła się również Szkoła Policealna im. Profesora Religi w Olsztynie, w murach której, w roku szkolnym 2018/2019, naukę pobierało 251 osób. Uroczystość zakończenia 69. już roku szkolnego w historii „Medyka” odbyła się w szkolnej sali sportowej z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły, ale przede wszystkim z udziałem tegorocznych absolwentów szkoły.

– W życiu każdego z nas są takie momenty, które na długo zapadną w jego pamięci – powiedziała do uczestników uroczystości Jolanta Kłoczewska, dyrektor szkoły. – Jednym z takich momentów, które będziemy wspominać, do których będziemy wracać, jest zakończenie edukacji. Wielki to zaszczyt dla nas, że wybraliście naszą szkołę na to, żeby tu zdobyć wymarzony zawód, a jeżeli nawet nie wymarzony, to pokochany dzięki nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Wielki to zaszczyt czerpać z waszego entuzjazmu, z waszej fantazji, przyglądać się jak się rozwijacie, jak zdobywacie kolejne umiejętności.

– To był rok wyjątkowy – 69. rok funkcjonowania naszej szkoły, 13. rok mojego dyrektorowania, ale także wyjątkowy i ze względu na reformę prawa oświatowego, reformę kształcenia zawodowego, zmianę podstaw programowych, na okres burzliwych strajków nauczycieli – powiedziała dalej dyrektor Kłoczewska. – To wszystko musieliśmy wziąć na swoje barki, ze wszystkim się zmierzyć, ale jak zwykle „Medyk” wyszedł z tego z podniesioną głową. Za wszystkie wspólne chwile tego roku pragnę wam pięknie podziękować. Dziękuję!

olsztyn24

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content