W ponad 28 tys. polskich szkół uczniowie odebrali dzisiaj (19.06) świadectwa ukończenia kolejnych klas. W tym gronie znalazła się również Szkoła Policealna im. Profesora Religi w Olsztynie, w murach której, w roku szkolnym 2018/2019, naukę pobierało 251 osób. Uroczystość zakończenia 69. już roku szkolnego w historii „Medyka” odbyła się w szkolnej sali sportowej z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły, ale przede wszystkim z udziałem tegorocznych absolwentów szkoły.

– W życiu każdego z nas są takie momenty, które na długo zapadną w jego pamięci – powiedziała do uczestników uroczystości Jolanta Kłoczewska, dyrektor szkoły. – Jednym z takich momentów, które będziemy wspominać, do których będziemy wracać, jest zakończenie edukacji. Wielki to zaszczyt dla nas, że wybraliście naszą szkołę na to, żeby tu zdobyć wymarzony zawód, a jeżeli nawet nie wymarzony, to pokochany dzięki nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Wielki to zaszczyt czerpać z waszego entuzjazmu, z waszej fantazji, przyglądać się jak się rozwijacie, jak zdobywacie kolejne umiejętności.

– To był rok wyjątkowy – 69. rok funkcjonowania naszej szkoły, 13. rok mojego dyrektorowania, ale także wyjątkowy i ze względu na reformę prawa oświatowego, reformę kształcenia zawodowego, zmianę podstaw programowych, na okres burzliwych strajków nauczycieli – powiedziała dalej dyrektor Kłoczewska. – To wszystko musieliśmy wziąć na swoje barki, ze wszystkim się zmierzyć, ale jak zwykle „Medyk” wyszedł z tego z podniesioną głową. Za wszystkie wspólne chwile tego roku pragnę wam pięknie podziękować. Dziękuję!

olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content