konferencja

Dyrekcja Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie zaprasza

na VII Konferencję

„Terapia Zajęciowa – leczenie ciała i ducha”

pod Honorowym Patronatem

Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 Jacka Protasa

która odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2013r. o godz. 9.30

w budynku Szkoły przy ul. Mariańskiej 3A.

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie ul. Mariańska 3A, 10-052 Olsztyn  www.medyk.olsztyn.pl     Tel.  89-527-44-62

PROGRAM: 

8.30

9.30

– rejestracja uczestników- przygotowanie wystawy prac na sali gimnastycznej (Zapraszamy do wystawienia prac wykonanychprzez uczestników Państwa placówki. Wystawa będzie jak co roku na sali gimnastycznej.

09.30 – 09.50

– uroczyste otwarcie Konferencji – sala gimnastyczna

10.00 – 10.15   przerwa „kawowa” przygotowana przez uczniów naszej szkoły

 z kierunku Terapii Zajęciowej – kawiarenka

 Warsztaty:

10.30

 1. Oleje, pastele, akryle
Warsztat przybliży technikę malowania obrazów olejnych. Na warsztat trzeba zabrać ubranie robocze, słoiczek i bawełnianą szmatkę. Pastele suche – niezastąpione w tworzeniu gradacji i przejść kolorystycznych. Umożliwiają, łatwo i szybko, pracę żywymi kolorami. Są niczym przedłużenie palców.

Elżbieta Suchowiecka

 1. Rzeźba w piance montażowej
Technika wykonywania prac plastycznych, dekoratorskich w piance, służącej do prac wykończeniowych w budowlance m.in. do montażu okien. Praca może być w trójwymiarze, w płaskorzeźbie albo wykonana z elementów ściętych z pianki. Cały wachlarz możliwości wykorzystania tego budowlanego materiału ….

Monika Krawczyk

 1. Zapach
Świece zapachowe od lat umilają nam najpiękniejsze chwile w życiu. Piękne zapachy przywołują wspomnienia z dzieciństwa, z pierwszej randki, a może rajskich wakacji. Dlatego postaramy się na zajęciach pracowni „Zapach” stworzyć z Państwem świeczki dobrej jakości, zrobione z wosków, które się długo i równo palą oraz przepięknych olejków zapachowych.  Ręczna manufaktura sprawi, że produkt będzie wysokiej jakości. Każda osoba wykona swoją świeczkę, wykorzystując przy tym różne elementy dekoracyjne i zapachowe. Każdy uczestnik warsztatów może zaopatrzyć się w swoje elementy dekoracyjne, które by chciał zatopić w świecach i cieszyć się ich widokiem w domu. Mile widziane pojemniki szklane lub metalowe na zalewanie świec.

Anna Zaborowska-Piworowicz

 1. Terapia zajęciowa

i ruch fizyczny

Celem Warsztatu jest przygotowanie uczestników do planowania i prowadzenia terapii zajęciowej wykorzystującej ruch fizyczny np. do nauki nowych umiejętności, do zwiększania możliwości podopiecznych do poprawy lub podtrzymania ich ogólnej kondycji i aktywności życiowej.Prosimy zabrać wygodny, luźny strój i obuwie sportowe na zmianę.

Weronika Marszałek

 1. Sutasz
Sutasz – biżuteria wykonana ze sznurków jedwabnych (wiskozowych). Sznurek jest rodzajem konstrukcji, na której opierają się koraliki, kamienie i inne elementy biżuterii.

Urszula Samsel

 1. Osika
Materiałem do pracy podczas warsztatów będą wióry osikowe (paski drewna osikowego). Praca z osiką jest stymulacją polisensoryczną (po zmoczeniu drewno jest delikatne i miękkie jak tkanina), łatwo daje się modelować. Wykonamy elementy dekoracyjne min.: kwiaty , anioły.

Grażyna Borys

 1. Scrapboking
Pierwsze wzmianki i samo słowo scrapbooking pojawiły się w XVIIIw. w Stanach Zjednoczonych. Jest to technika ozdabiania, wykonywania niepowtarzalnych albumów. Prosimy o przyniesienie na warsztat zdjęć bliskich osób.

Agnieszka Prószyńska

 1. PortDeBras
PortDeBras towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka. Istota tego treningu polega na wykonywaniu płynnych ruchów wykorzystywanych w metodzie choreoterapii. To taniec, który zawiera elementy baletu, pilatesu oraz pozycji strechingowych.Prosimy zabrać wygodny, luźny strój i obuwie sportowe na zmianę.

Anna Stachura

 1. Ceramika
Śmiało zgłębiamy tajemnice ceramiki. Ręcznie ulepimy biżuterię, podkładki na stół, półmiski. Prace można zabrać świeże pokryte angobą lub szkliwione i wypalone – w późniejszym terminie.

Teresa Jabłońska

 1. Decoupache
Z pewnością lubicie klimaty epoki naszych babć i prababć – inaczej nie sięgnęłybyście po decoupage. Otaczały się pięknymi przedmiotami, które zdawały się mieć duszę… Trochę romantyzmu, czaru, miękki dotyk politury, subtelne kolory, wzory i forma.

Katarzyna Ratuszyńska

Sklep JOKO

 1. Haft temari
Haft temari – japońska sztuka ozdabiania styropianowych kul. Wykonane w ten sposób bombki oraz  jajka wielkanocne, to wyjątkowo oryginalna ozdoba świąteczna.

Ewa Kurek

 1. Wianki z papierowych kwiatów
Wianek wykonany jest z kolorowych kwiatów papierowych (bibuła) dokładnie przymocowanych do drucika. Całość jest bardzo starannie i estetycznie wykonana, dzięki czemu wianki wyglądają bardzo elegancko i nie spadają z głowy.

Barbara Wencek

13.30 – 14.20   Obiad – stołówka w Internacie

Opłatę w  wysokości 60,00 od osoby należy wpłacić do kasy szkoły (w godz. 10,00 – 14,00)

lub na konto: 21 1240 5598 1111 0010 3721 3906 z dopiskiem KONFERENCJA do dnia 8.04.2013r.

 Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest zgłoszenie telefoniczne 

do dnia 08.04.13r.  – telefon 89 527-44-62 w. 21   

 

YouTube
Instagram
Skip to content