20131205220207W „Medyku” przygotowano terapeutyczny spektakl teatralny

Jolanta Kłoczewska, dyrektorka Szkoły Policealnej im. Profesora Zbigniewa Religi w Olsztynie, miłośnikom teatru znana jest jako odtwórczyni znaczących ról w spektaklach Wspaniałego Teatru Bez Nazwy w Gietrzwałdzie. Nie powinna więc dziwić informacja, że w Szkole Policealnej działa grupa teatralna Alma Rey prowadzona przez nauczycielkę terapii zajęciowej Aleksandrę Salczyńską, którą w realizacji teatralnej pasji wspiera jak może mama – Alicja Bykowska-Salczyńska, pisarka, poetka, autorka słuchowisk radiowych. Współpraca takiego trio musi zatem dawać owoce.

 

Artykuł Olsztyn24

Dzisiaj (5.12) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie mogliśmy zobaczyć przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Policealnej spektakl zatytułowany „Kamienna dłoń”. W widowisku wystąpili też uczniowie Gimnazjum nr 12, Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Przedsięwzięcie od strony logistycznej wsparli też: CEiIK oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Tak szeroka kooperacja była możliwa dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego, po które skutecznie sięgnęła Szkoła Policealna.

– Spektakl powstał w związku z realizacją projektu „Praktyka drogą do sukcesu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego– wyjaśnia dyrektor Jolanta Kłoczewska. – W ramach projektu realizowaliśmy zajęcia pozalekcyjne dla naszych uczniów oraz zajęcia dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Były to zajęcia z choreografii, z charakteryzacji, z body paintingu, z kultury żywego słowa. Chodziło nam o to, aby naszych absolwentów wyposażyć w umiejętności, które przydadzą się im na rynku pracy. Wszyscy, którzy brali udział w tych zajęciach pod okiem nauczycielki Aleksandry Salczyńskiej, postanowili swoje umiejętności sprawdzić podczas teatralnego spektaklu.

YouTube
Instagram
Skip to content