Zasłabnięcie, udar, podcięcie żył, obcięcie ręki, otwarte złamanie nogi, poród, a nawet akt terrorystyczny, to tylko niektóre z ekstremalnych sytuacji, z jakimi musieli poradzić sobie dzisiaj (13.04) uczestnicy II Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły Policealnej im. Profesora Zbigniewa Religi w Olsztynie. Najlepiej z rozwiązaniem przygotowanych przez organizatorów sytuacji, w których trzeba było udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, poradzili sobie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. I to oni odebrali z rąk dyrektor szkoły Jolanty Kłoczewskiej okazały puchar.

ScanImage130

W tegoroczynych mistrzostwach wystartowało aż 13 pięcioosobowych zespołów reprezentujących:

1) Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Dobrym Mieście,
2) Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie,
3) III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie,
4) I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie,
5) II Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Morągu,
6) XIV Liceum Ogólnokształcące – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie,
7) Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy w Bartoszycach,
8) Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego w Olsztynie,
9) IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Olsztynie,
10) I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego z Zespołu Szkół w Olsztynku,
11) V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie,
12) Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Biskupcu,
13) Jednostkę Strzelecką 4016 w Olsztynie.

Najwyżej oceniona została drużyna I LO w Olsztynie. Miejsca na podium zajęły jeszcze zespoły z  XIV LO dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie i V LO w Olsztynie. Wybrano także najsympatyczniejszego uczestnika zawodów, którym został Paweł Sidor z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie.

– Naszym celem jest integrowanie młodzieży z różnych szkół i organizacji regionu, których pasją jest niesienie pomocy potrzebującym – mówi Aleksandra Salczyńska, organizatorka dzisiejszych mistrzostw. – Nie mniej ważnym celem imprezy jest podnoszenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej. M.in. sędziami u nas są doświadczeni i wykwalifikowani ratownicy medyczni. Oni oceniają działania uczestników zawodów, wskazują błędy i podpowiadają jak prawidłowo nieść pomoc poszkodowanym. Zawody to też możliwość zapoznania się z nowymi wytycznymi i trendami w ratownictwie.

Nie można pominąć też promocyjnego aspektu mistrzostw. Niewykluczone, że dzisiejsi uczestnicy mistrzostw w przyszłości zdecydują się zdobywać zawód w olsztyńskij Szkole Policealnej.

– Dla nas mistrzostwa to także możliwość zaprezentowania naszej bazy, oferty edukacyjnej, a także wyjątkowej atmosfery panującej w naszej szkole – dodaje Aleksandra Salczyńska. – Liczymy na to, że uczestnicy takich wydarzeń jak dzisiejsze mistrzostwa, w przyszłości zdecydują się zdobywać atrakcyjny zawód w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi.

Patronem honorowym mistrzostw był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który wziął udział w rozpoczęciu zawodów.

Olsztyn24

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content