Galeria Zakladka  w bibiliotece Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi

w Olsztynie zaprezentowała nową wystawę pt. „Batiki i inne rąk wybryki „.

 

Galeria Zakładka od 2 stycznia do końca lutego 2018 r. prezentuje nową wystawę

  1. „Batiki i inne rąk wybryki”. Są to prace dzieci i młodzieży wykonane w pracowni rękodzieła Pałacu Młodzieży w Olsztynie pod kierunkiem Teresy Jabłońskiej. Prace wykonane sa różnymi technikami : batiku, malowane na jedwabiu, aplikacje, filcowane na sucho, tkane ręcznie, paverpol oraz techniką własną .

„Talent i wrażliwość widzimy w pracach, to dowód naszych uczuć i stopnia wrażliwości. Każdy, kto wchodzi do naszej biblioteki ma dodatkowy bonus w postaci aktualnej wystawy” jak mówi Dyrektor Szkoły Jolanta Kłoczewska.

Galeria Zakładka istnieje od 2005 r.  Została stworzona w celu rozbudzania i rozwijania talentów plastycznych oraz zainteresowań artystycznych uczniów szkoły, mieszkańców internatu, pracowników szkoły i innych osób ze środowiska związanego ze szkołą oraz w celu edukacji zarówno artystycznej jak i innej (wystawy edukacyjne). Działalność galerii jest formą promocji szkoły i biblioteki, integruje środowisko szkolne i lokalne.

Podczas 12-letniego okresu swojej działalności w galerii zaprezentowano łącznie 45 wystaw artystycznych uczniów  i pracowników szkoły oraz twórców spoza szkoły i wystaw edukacyjnych.

W ciekawej scenerii sztuki w Galerii Zakładka odbywają się spotkania autorskie (m.in. z Alicją Bykowską-Salczyńską, Adamem Suchowieckim), wieczory poezji (np. walentynkowe, Mieszkam z depresją ), warsztaty rękodzieła (np. Quiling), spotkania promujące zdrowy styl życia (np. Aromaterapia) i inne formy działalności biblioteki.

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie oferuje bezpłatne kierunki kształcenia o profilu medycznym i społecznym. Nasza Szkoła to wyspecjalizowana kadra, w pełni wyposażone pracownie, oferta nauczania dostosowana do twoich potrzeb, szansa na zdobycie atrakcyjnego zawodu i wyróżnienia się na rynku pracy.

Chcesz zdobyć zawód o którym marzysz i znaleźć satysfakcjonującą pracę? Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Sprawdź naszą ofertę.

Nauka odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. W naszych doskonale wyposażonych pracowniach zajęcia praktyczne odbywają się w rzeczywistych warunkach pracy! Praktyki zawodowe odbywają się bezpośrednio u pracodawców. Dzięki zrealizowanym w naszej Szkole projektom, uczniowie mogą korzystać z atrakcyjnych płatnych staży. Wyselekcjonowane do zapotrzebowania rynku medycznego kierunki kształcenia oraz innowacyjne programy nauki sprawiają że nasza Szkoła wyróżnia się na rynku edukacyjnym, dając szanse słuchaczom na podniesienie kompetencji i znalezienie wymarzonego zawodu.

Aby kształcić się w naszej Szkole nie musisz posiadać matury. Od osób gotowych na podjęcie kształcenia w naszej placówce, wymagamy jedynie ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, dzięki czemu możesz zdawać egzamin bezpośrednio w pracowniach, w których pobierałeś naukę. Dostosowanie kierunków nauczania w naszej Szkole do aktualnych potrzeb rynku pracy oraz wygodna dla słuchaczy forma zajęć, pozwala zaoferować nowoczesne i odpowiadające sytuacji programy edukacyjne.

Możemy się pochwalić bardzo dużym wskaźnikiem zdawalności egzaminów zawodowych, który na niektórych kierunkach sięga nawet 100%. Zapraszamy na zajęcia! - nauka u nas to szansa na polepszenie swojego statusu na rynku pracy.

YouTube
Instagram
Skip to content