W piątek imieniny Andrzeja, a andrzejki to okazja do organizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się niebawem adwentem. Balu andrzejkowego nie mogło zabraknąć w Szkole Policealnej im. Prof Zbigniewa Religi, która od kilkunastu już lat organizuje huczną zabawę dla podopiecznych domów pomocy społecznej i uczestników warsztatów terapii zajęciowej. W dzisiejszym (27.11) balu w „Medyku” wzięli dział podopieczni dps-ów w Grazymach i Jezioranach oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynie.

– Bale andrzejkowe organizujemy po to, by w nie zaangażować naszych uczniów i pokazać im, że na tym świecie są również osoby niepełnosprawne, a także po to, by naszym gościom sprawić radość, a uczniów właściwie przygotować do zawodu, którego uczą się w naszej szkole – mówi Anna Stachura, wicedyrektor Szkoły Policealnej im. Prof. Religi w Olsztynie.

W „Medyku” uczą się m.in. terapeuci, których miejscem przyszłej pracy będą przede wszystkim domy pomocy społecznej, szpitale, placówki medyczne czy warsztaty terapii zajęciowej. To właśnie przyszli terapeuci przygotowują scenariusz balu i zajmują się jego organizacją.

Sponsorzy Andrzejek:

 1.  Urząd Miasta Olsztyn
 2. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
 3. Bank Żywności w Olsztynie
 4. Restauracja Green Way Olsztyn
 5. Speak Up. Szkoła języka angielskiego
 6. Firma Wika
 7. Sklep Odzieżowo-Gospodarczy „Bożenka”
 8. Hotel Anders w Starych Jabłonkach
 9. SPEED-TIG Patryk Lipczyński
 10. SOPREMA Polska Sp. z o.o. Olsztyn
 11. ELGROM Sp. z o.o. Olsztyn
 12. Staniszewscy BETON Olsztyn

olsztyn24

YouTube
Instagram
Skip to content